Ana Sayfa İletişim Projelerimiz Hakkımızda İletişim Ürünlerimiz Ana Sayfa
Menü Bar
Akvaryumun.Com Ana Sayfa
 
 
Ana Sayfa » Ürünlerimiz » Hava Motorları » Hava Motorları » Rambo 9000 Akvaryum Hava Motoru

Rambo 9000 Akvaryum Hava Motoru

Rambo 9000 Akvaryum Hava Motoru
 • Stok Kodu : EP-9000
 • Ürün Fiyatı : 135,00 TL KDV Dahil
 • Sipariş Formu
 • Açıklama
 • Kullanma Talimatı;
  Rambo hava motorunun kurulumu ve çalıştırılması oldukça kolaydır. Öncelikle akvaryumdan yukarıda, kuru bir yere konulması gerekir. Eğer akvaryumun kapağı varsa akvaryum üzerine konulabilir. Özellikle yukarıda olmasına dikkat edilmelidir. Aksi halde pompaya suyun geri dönüşü söz konusu olacağında pompa arızalanabilir. Pompa uygun bir yere yerleştirildikten sonra hava çıkış borusunun ucuna hava motoruna uygun olarak temin edeceğiniz hortumun takılması ile pompa kullanıma hazırdır. İsteğe göre, üzerinde bulunan kontrol düğmesi ile yavaş ve hızlı olarak iki seviyede çalıştırılabilir.

  Uyarılar;
  * Pompa kullanılmadan önce takılacağı priz kontrol edilmelidir. Prizdeki arızalar aletin bozulmasına neden olabilir.

  * Pompanın takılacağı priz ve pompanın konumu önemlidir. Islanmayacak şekilde yukarıda ve uzak konumda olmalıdır.
  * Pompa akvaryumdan aşağı konumda yerleştirildiği taktirde geri su akışı olacağından pompa bozulabilir.
  * Pompanın akvaryumdan yukarıda kuru bir yerde olmasına özen gösterilmelidir. Akvaryum içerisine düşürülmemelidir. Düştüğü taktirde fişi çekilmeden su içerisinden çıkarılmamalıdır. Elektrik çarpmasına neden olabilir.
  * Pompa su içerisine düştüğü taktirde fişi çekilerek çıkarıldıktan sonra bir kaç gün kuruması beklenilmelidir. Kuruduğundan emin olunduktan sonra tekrar çalıştırılabilir.
  * Pompa sürekli çalışır vaziyette kalmalıdır. Hortumu ayrıldığı ve su gelmemesine dikkat edildiği sürece temizlik sırasında da çalışabilir. Ancak fişi çekildikten sonra temizlik yapılması tavsiye edilir.
  * Kesinlikle yağlanmamalıdır.
  * Hortum kontrolü haftada bir kez mutlaka yapılmalıdır. Bu amaçla hortumun ucundan bir miktar hava üflenip tıkanma olup olmadığı kontrol edilmelidir. Tıkanma söz konusu ise özel hortum fırçası kullanılarak tıkanmalar giderilmelidir.
  * Motorun verimli çalışabilmesi için iyi kalitede pil kullanılmalıdır.
  * Bu ürünle ilgili bilgiler üretici firmadan alınmıştır.